Odchudzające ćwiczenia, które wykonasz w domowym zaciszu

Upał – motywator czy demotywator?

Okres wakacyjny to moment, na który czeka większość z nas, zwłaszcza jeśli przez cały rok ciężko pracujemy. Lato i sprzyjające mu upały sprawiają, że częściej wybieramy się na plaże czy baseny po to, by odrobinę schłodzić się, gdy z nieba leje się żar. W obawie o to, by nie zostać wyśmianym czy źle odebranym przez innych wypoczywających, nierzadko jeszcze kilka miesięcy przed kalendarzowym początkiem lata decydujemy się na to, by zbudować tak zwaną formę na lato. Jest to tym bardziej zrozumiałe, im cieplej robi się na dworze – no bo, czy kiedykolwiek spotkaliście się z sytuacją, by w trakcie ogromnego upału ktoś zakładał na siebie dodatkowe warstwy ubrań na plaży, zamiast zdjąć koszulkę? By lepiej czuć się w negliżu, powinniśmy odpowiednio wcześnie o siebie zadbać.

Odchudzające ćwiczenia w domu, bez wizyt na siłowni

Mit o tym, że by poprawić swoją formę, trzeba rzekomo dźwigać ogromne ilości żelastwa na siłowni, został obalony już dawno temu. Coraz większą popularnością cieszy się kalistenika, czyli szeroko pojmowane ćwiczenia przy użyciu masy własnego ciała. Nie potrzebujesz do tego skomplikowanych maszyn, czy nawet wolnych ciężarów – przyrządami z których będziesz korzystać będą Twoje ręce i nogi. Aż zdziwisz się, jak bardzo odchudzające ćwiczenia w domu są w stanie wpłynąć na poprawę Twojej sylwetki, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że by ćwiczyć w ten sposób nie musisz inwestować w żaden sprzęt ani drogie karnety.

Wykonywane regularnie w domu ćwiczenia przyczynią się do spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawy kondycji a także zbudowania muskulatury. Niepodważalnym atutem tej formy treningu jest to, że niezależnie od pory dnia, możesz wykonać go wtedy kiedy masz na to czas. Nie tracisz go także na dojazdy do klubów fitness i siłowni, ani nie jesteś uzależniony od rozkładów zajęć – jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Trzy ćwiczenia, które sprawią, że poprawisz swoją sylwetkę na lato

Ćwiczenia które wykonujesz w domu, mogą przynieść taki sam efekt jak te wykonywane na siłowni i wcale nie odbiegać od nich pod względem intensywności. Dobrą metodą na skuteczną redukcję tłuszczu jest łączenie elementów treningu siłowego z treningiem cardio, czyli tak zwane ćwiczenia wielostawowe, które angażują różne partie ciała jednocześnie. Wykonując takie ćwiczenia, spalasz sporo kalorii w niedługim czasie, poniżej znajdziesz propozycje trzech ćwiczeń, które bez problemu wykonasz w domowym zaciszu:

Pompki – Ćwiczenie to przynosi wymierne rezultaty zarówno w przypadku mężczyzn, jak i płci pięknej. By wykonać je prawidłowo, opieramy ciało na wyprostowanych rękach i stopach, dbając przy tym o trzymanie sylwetki w jednej linii. Im bardziej skupimy się na prawidłowej technice (w tym przypadku “schowanie pośladków”), tym lepszy efekt ono przyniesie.

Hip thrust – Czyli po prostu unoszenie bioder w leżeniu. By wykonać to ćwiczenie, kładziemy się na podłodze wyciągając ręce wzdłuż tułowia. Unosimy pośladki przy jednoczesnym oderwaniu łopatek od podłogi. Jeśli chcemy zwiększyć poziom trudności ćwiczenia, możemy oprzeć stopy na piętach, bądź w wersji dla twardzieli – oprzeć stopy o ścianę, albo postawić je na jakimś podwyższeniu. Należy pamiętać o tym, by przy każdorazowym uniesieniu bioder spiąć pośladki.

Przysiady z unoszeniem rąk – Wykonując to ćwiczenie rozstawiamy lekko nogi, a stopy ustawiamy równolegle do siebie, z palcami skierowanymi delikatnie na zewnątrz. Utrzymując plecy w prostej linii, ściągamy barki. Wykonujemy przysiad nie przekraczając kąta 90 stopni w uginających się kolanach, jednocześnie unosząc wyprostowane ręce do przodu. Zatrzymujemy je mniej więcej na linii ramion.

Są to tylko trzy spośród wielu ćwiczeń, które można wykonywać w domu. Tak naprawdę, jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia. Jeśli opis ćwiczenia wydaje się być niezrozumiały, warto posiłkować się materiałami instruktażowymi ogólnodostępnymi w sieci.