Dieta i trening za darmo – to możliwe!

Chciałbyś przejść na dietę i zacząć trenować, ale boisz się nagłych kosztów? Obawiasz się, że nie stać się na zmianę nawyków żywieniowych i większą aktywność fizyczną? Myślisz, że rozpoczęcie dbania o siebie, oznacza wzrost kosztów życia?
Co zrobisz jeśli powiemy Ci, że dieta i trening za darmo są możliwe? Tak możesz zmienić swoje życie na lepsze i zdrowsze zupełnie za darmo.
Jak to możliwe?

Dieta za darmo

Rozbijmy to na dwie kwestie. Najpierw weźmy się za dietę, bo to najbardziej ona warunkuje nasze efekty w traceniu nadprogramowych kilogramów lub poprawie stanu naszego zdrowia. Jak za darmo przejść na dietę? Wystarczą na początku małe zmiany, które nie zrobią dużej różnicy dla naszego portfela, a nawet wyjdą nam na korzyść.
Po pierwsze zmień słodzone kolorowe napoje i soki z dużą ilością cukrów na wodę. Może być gazowana lub niegazowana ale nie możesz pić smakowej. Zawiera dużo cukrów i nie sprzyja diecie. Jeśli nie lubisz smaku wody w domu dodawaj do niej cytryny, mięty lub pomarańcze.
Jeszcze większą oszczędność zrobisz kupując dzbanek filtrujący lub butelkę. Będzie przydatna, gdyż powinieneś teraz pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Zgrzewka wody na tydzień, a filtr na miesiąc robi różnicę.
Po drugie – kupuj więcej owoców i warzyw zamiast słodkich i słonych przekąsek i fast foodów. Zrobienie dobrej sałatki do pracy czy do szkoły jest o wiele tańsze niż kupowanie fast foodów na mieście, a w praktyce nie zajmuje tak dużo czasu – do 15 minut.
Dzięki takiej wymianie produktów, zrezygnowaniu z fast foodów i niezdrowych przekąsek na rzecz wody, owoców i warzyw już zmieniasz swoją dietę na zdrowszą nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Trening za darmo

Wiele się mówi o tym jak dużo pieniędzy należy włożyć w trening. Nawet do biegania należy zainwestować w odpowiednie buty. Cóż, jest to prawda, jednak ćwiczenie w domu fitness, cardio czy choćby yogi nie wymaga już tak wiele. Wystarczy mata do ćwiczeń i dobra aplikacja do ćwiczeń lub filmiki instruktażowe.
Wiele aplikacji do ćwiczeń jest darmowych lub zawiera wiele treści dla początkujących za darmo. Nie potrzeba do nich sprzętu czy drogich ubrań sportowych. Wystarczą dresy, koszulka i w domu na macie możemy rzeźbić wymarzoną sylwetkę za darmo.

Dieta i trening za darmo

Zmiana nawyków żywieniowych oraz rozpoczęcie ćwiczeń wcale nie musi wiązać się z dużymi inwestycjami. Często wystarczą drobne zmiany i znalezienie odrobina czasu by za darmo zmienić swoje życie na lepsze i zdrowsze. Spróbuj i przekonaj się, że bez dużego wkładu finansowego możesz przejść na dietę i zacząć trenować.