Przejdź do treści

Sposób na odżywienie mięśni po treningu

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Jeśli zależy Ci na zdrowej sylwetce i prowadzeniu odpowiedniego trybu życia, musisz zadbać także o dietę. Wiele osób twierdzi, że węglowodany po treningu na redukcji są bardzo dobre, a ich spożywanie przynosi niemałe korzyści. Zastanawiasz się, czy to prawda? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Węglowodany po treningu na redukcji

Faktycznie, spożywanie węglowodanów po treningu ma sens. Oto powody, dla których warto to robić:

  1. Uzupełnienie glikogenu – glikogen to coś w rodzaju paliwa, które napędza mięśnie i pozwala wykorzystać ich potencjał. Podczas treningu paliwo to zużywa się, dlatego warto uzupełniać je po zakończeniu aktywności fizycznej. Spożywanie węglowodanów ma bardzo ważne znaczenie, jeśli chodzi o prawidłową regenerację. Warto pamiętać, iż nie ma to negatywnego wpływu na dietę odchudzającą.
  2. Komfort – z racji tego, iż węglowodany pomagają w regeneracji po treningu, dzięki ich spożywaniu można odczuć komfort. Jeśli nie uzupełnisz węglowodanów po treningu, prawdopodobnie odczujesz zmęczenie. Jeśli natomiast zadbasz o uzupełnienie węglowodanów po wysiłku, poczujesz napływ pozytywnej energii, co jest bardzo komfortowe i pozwala działać efektywnie.

Jakie węglowodany wybrać?

Dobre źródło węglowodanów po posiłku to glukoza i dekstroza. Uzupełniają one poziom glikogenu, ale także działają korzystnie na nawodnienie komórek mięśniowych, co ma duże znaczenie dla samopoczucia oraz regeneracji. Jeśli nie masz możliwości uzupełnić odpowiednio węglowodanów poprzez tradycyjne posiłki i zdrową dietę, warto wykorzystać suplementy dobrej jakości. Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy suplement nie może zastąpić zdrowej i prawidłowo zbilansowanej diety.

Sposób dla zabieganych

Jeśli brakuje Ci czasu na przygotowywanie posiłków, warto skorzystać z opcji cateringu dietetycznego. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze, nie musisz robić dużych zakupów ani zastanawiać się, co przyrządzić na śniadanie, obiad czy kolację. Przed wyborem odpowiedniej opcji, klient udaje się na konsultację, dzięki czemu dietetyk może dopasować odpowiedni jadłospis dla konkretnej osoby. Warto skorzystać z tej opcji, gdyż niesie to ze sobą wiele zalet.

Podsumowanie

Spożywanie węglowodanów po treningu jest bardzo ważne. Dzięki temu możliwe jest uzupełnienie glikogenu oraz odżywienie mięśni. Warto spożywać węglowodany po treningu nawet w przypadku redukcji, nie ma to negatywnego wpływu na osiąganie postępów. Poza odpowiednią dietą, warto wspierać się również suplementami wysokiej jakości. Jeśli nie masz czasu lub możliwości na samodzielne gotowanie, rozważ skorzystanie z opcji cateringu dietetycznego.