Przejdź do treści

Jakie przekąski przed treningiem?

Chcąc wycisnąć ile się da z treningu zawsze powinniśmy pamiętać, że idzie to w parze ze zdrowym odżywianiem. Zwłaszcza, że to, co zjemy przed treningiem ma wpływ na pracę naszych mięśni, samopoczucie i wydolność organizmu.
Nie oszukujmy się – po sutym i tłustym obiedzie prędzej pójdziemy na drzemkę niż siłownię.
Tak więc jakie przekąski przed treningiem wyjdą nam na zdrowie?

Pora dnia

Zależnie od tego, kiedy mamy trening, zastosujemy inną przekąskę przed.
Przed porannymi ćwiczeniami najlepiej dostarczyć organizmowi produkty o niskim indeksie glikemicznym za to z naturalnymi cukrami i pewną ilością węglowodanów złożonych.
Jeśli masz trening popołudniu oraz w godzinach przedwieczornych najlepiej zjeść coś bogatego w błonnik i wartościowe kalorie – zamiast pustych ze słodyczy.

Posiłek przed treningiem

Ostatni pełnowartościowy posiłek przed treningiem powinien odbyć się mniej więcej od 2 do 4 godzin przed treningiem. Żeby uzyskać najlepsze efekty z treningu musi być to posiłek zrównoważony i dostarczający organizmowi wszelkich potrzebnych składników – węglowodanów, białek i tłuszczy w odpowiednich ilościach. Najlepiej aby zawierał również węglowodany złożone, które dostarczą nam stopniowo energii aż do treningu.

Przekąski przed treningiem

Na godzinę przed treningiem możesz zjeść przekąskę, która doda ci sił podczas energii. Pamiętaj, aby była to lekka przekąska nie zawierająca dużej ilości błonnika. Zjedzenie produktów z dużą zawartością błonnika przed treningiem może zaowocować problemami żołądkowo-jelitowymi podczas ćwiczeń, co znacznie zmniejszy ich komfort, a może i je skutecznie przerwie.

Energetyczne praliny
Ich bazą są nasiona i orzechy z dodatkiem suszonych owoców, które na długo podtrzymują poziom insuliny zapobiegając uczuciu zmęczenia. Wystarczą dwie praliny, by zastrzyk energii zagrzał nas do serii ćwiczeń, zwłaszcza tych mocniejszych. Przekąska na każdą porę dnia.
Sok z buraków
To źródło cennych pierwiastków oraz antyoksydantów. Dzięki wysokiej zawartości tych składników sok z buraków można przyrównać nie tylko do eliksiru młodości. Zwiększa on wytrzymałość organizmu, redukuje odczuwalne zmęczenie i wspomaga nasz organizm przy okazji dłuższych treningów.
Najlepszy izotonik, jaki możesz wypić dla swojego organizmu.
Lekka sałatka z makaronem
Jeśli planujesz trening o dość późnej godzinie lub na popołudnie zjedz lekką sałatkę z makaronem – może być ona nawet twoją kolacją lub przekąską, która zapewni ci energię na trening. Zwłaszcza w towarzystwie świeżych warzyw, miksu sałat i nasion. Pyszna, zdrowa przekąska, wspomagająca spalanie tkanki tłuszczowej.