Zadbaj o siebie online – dieta i trening online

Obecnie tryb naszego życia coraz bardziej przyspiesza. Zaczyna nam brakować czasu. Nic dziwnego więc, że o swoje zdrowie również zaczynamy mniej dbać. Kto ma teraz czas, żeby spokojnie chodzić na siłownię i spotykać się z dietetykiem?
Choć możliwe, że każdy by miał czas. Gdyby dieta i trening online były możliwe… Choć w sumie to są.

Dieta i trening online

Czasy, w których żyjemy sprawiają, że wizyta online w lekarza, czy tak zwany home office nie jest już niczym dziwnym. Jednak nadal słysząc spotkania z dietetykiem, czy trenerem personalnym online coś nam zgrzyta.
Jak się okazuje niepotrzebnie. Jest wielu specjalistów, którzy zawodowo zajmują się prowadzeniem klientów ku lepszemu zdrowiu i życiu przez Internet.
Dla wielu klientów bowiem możliwość ułożenie swojej diety lub planu treningowego online jest nawet prostsze i bardziej skuteczne niż spotkania w rzeczywistości. Jak to działa?

Dieta online

Najczęściej wygląda to tak, że za pomocą odpowiedniego formularza wypełniamy – jak najrzetelniej – swoje dane jak płeć, wiek, waga, wzrost. Taką ankietę możemy wypełnić sami lub podczas konsultacji online. Następnie na podstawie zgromadzonych informacji oraz preferencji żywieniowych – z uwzględnieniem alergii lub nietolerancji pokarmowych – dietetyk układa plan żywienia.
Najczęściej jest on nam przesyłany za pomocą poczty elektronicznej lub udostępniamy na naszym profilu na odpowiedniej stronie czy portalu.

Takie rozwiązanie jest wręcz idealne dla osób, którym trudno umówić się realnie na spotkanie ze względu na pracę, odległość od specjalisty czy obowiązki domowe. Możliwość rozmowy online pozwala na dużo większą swobodę jeśli chodzi o godziny a także miejsce spotkania. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i kilka minut by spokojnie porozmawiać ze specjalistą i kontrolować efekty diety.

Trener online

Konsultacje online z trenerem personalnym również mają swoje zalety. Zwalnia nas z konieczności sztywnego ustalenia ram godzinowych i wyboru jednej siłowni, do której będziemy uczęszczać. Dzięki temu elastynie możemy dobrać porę treningu i w większości trening ten będzie dostosowany do warunków domowych. Nie musimy więc marnować czasu na dojazd na siłownię.
Pomimo, że jest to kontakt online jest on stały. Zwykle trenerzy personalni, którzy prowadzą klientów przez Internet są bardziej dostępni godzinowo i łatwiej umówić się z nimi na konsultacje, podsumowanie wyników, czy nawet aby sprawdzali naszą regularność ćwiczeń.

Podsumowanie

Dieta i trening online to coś w pełni możliwego w XXI wieku. Wielu specjalistów zaczęło rozwijać się w tym temacie, dzięki czemu w wysokim standardzie możemy zadbać o swoje zdrowie i wyszczuplić sylwetkę bez konieczności dojazdów.