Trzy ćwiczenia na szybki brzuch

Zawsze planowałaś zrobić sobie brzuch na lato? A może chciałaś świetnie wyglądać podczas jakiejś ważnej uroczystości rodzinnej? Byłaś zmotywowana i pewna siebie, ale zawsze nie wychodziło i kończyłaś z taką samą formą, jak zaczynałaś?
Tym razem gwarantujemy, że będzie inaczej. Tym razem powiemy się jak szybko zrobić brzuch i to skutecznie.

Czas, jakość i ilość

Na szybkie zrobienie idealnego brzucha wpływają najbardziej trzy czynniki. Jest to właśnie czas, jakość i ilość ćwiczeń. Wokół tych trzech rzeczy podczas treningu narosło wiele teorii. Pora więc uszeregować wiedzę.
Po pierwsze – jak na ćwiczenia wpływa czas. Większość twierdzi, że bez co najmniej godzinnego treningu nie zobaczymy efektów. Jest to kłamstwo. Jeśli jesteś początkujący najlepsze efekty zobaczysz ćwicząc 15 minut 3 razy w tygodniu.
Takie treningi dadzą najlepsze efekty, bo przyzwyczają ciało do ćwiczeń, pobudzą mięśnie, ale nie wywołają zakwasów, które zniechęcają.
Po drugie – jakość przede wszystkim. Dobry trening to taki podczas których wykonujesz ćwiczenia dobrze technicznie, pamiętasz o napinaniu mięśni, właściwym oddechu i starasz się zachować odpowiednią postawę.
Po trzecie – ilość to sprawa drugorzędna. Jeśli wykonasz 30 brzuszków źle technicznie, osiągniesz mniejsze efekty niż 10 dobrze wykonanych brzuszków.

Jak szybko zrobić brzuch – skuteczny plan treningowy

Kluczem do skutecznego treningu i efektów, które nas zadowolą jest motywacja i odpowiednio dobrane ćwiczenia wykonywane dokładnie. Jeśli opuścisz trening lub wykonasz go mniej dokładnie opóźnisz swoje efekty jeszcze bardziej.

Podany niżej plan treningowy zakłada wykonanie trzech serii ćwiczeń – czyli wykonujesz wszystkie ćwiczenia po kolei, potem przez 60 sekund masz przerwę i znów wykonujesz po kolei serię treningową.
Ten plan zakłada 3 ćwiczenia, które w jednej serii masz powtórzyć tylko 12 razy. Biorąc pod uwagę trzy serie nie jest to duży wysiłek, a na pewno pomoże wyszczuplić brzuch.

Ćwiczenie 1 Przyciąganie kolan do klatki
Leżąc na plecach delikatnie nad ziemię unosimy stopy i kolana. Następnie przyciągamy kolana do klatki piersiowej odrywając pośladki od podłoża. Kiedy poczujemy największe spięcie mięśni wykonujemy wdech i wracamy do pozycji wyjściowej robiąc wydech.

Ćwiczenie 2 Skłony tułowia z nogami w górze
Leżymy na plecach trzymając nogi w górze. Dłonie na skroniach, łokcie do tyłu. Robimy wdech i powolnym ruchem unosimy barki wykonując mocny ruch rolowania do wewnątrz. Przy największym spięciu mięśni wykonujemy wydech i wracamy do pozycji wyjściowej. Nie dotykamy plecami podłoża.

Ćwiczenie 3 Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym
Leżymy wyciągając ciało w linii prostej na boku. Opieramy się na przedramieniu. Miednica w górze, stopy oparte o podłoże. Weź wdech i mocno wychodzimy miednicą do góry. Podczas największego spięcia mięśni wydychamy powietrze. Wracamy do pozycji wyjściowej.
To ćwiczenie pamiętaj wykonać na obie strony ciała.