Przejdź do treści

Sprawdzone pomysły na prezent dla kulturysty

Ciężko jest dobrać idealny prezent dla kulturysty, jeśli nie siedzi się w tematyce sportu lub podnoszenia ciężarów. Dlatego zebraliśmy propozycje prezentów niemal dedykowanych miłośnikom tego sportu.

Rękawiczki treningowe

Wśród kulturystów często zdarzają się kontuzje nadgarstków. Głównie jest to spowodowane mocnym obciążeniem tych części ręki podczas ćwiczeń. Pomimo tego wielu zapomina o kupnie specjalnych rękawiczek treningowych, które usztywniają i ochraniają nadgarstki.
Taki prezent będzie więc bardzo praktyczny i pomoże zadbać danej osobie o swoje zdrowie podczas ćwiczeń.

Słuchawki bezprzewodowe

Jak powszechnie wiadomo na siłowni większość osób podczas ćwiczeń słucha muzyki poprzez słuchawki. Niestety słuchawki przewodowe nie sprawdzają się w takich miejscach. Mogą się zaplątać i poważnie uszkodzić podczas treningu, a tego nikt nie chce.
Jednak przy słuchawkach bezprzewodowych na bluetooth taka sytuacja nie może mieć miejsca. Dlatego dobre słuchawki bezprzewodowe z doskonałą jakością dźwięku są świetnym prezentem.

Torba na siłownię

Są rzeczy, które niszczą się prędzej i są rzeczy, które niszczą się wolniej. Torby na siłownię niszczą się stosunkowo szybko, zwłaszcza jeśli ktoś jest naprawdę pasjonatem kulturystyki i często chodzi na siłownię.
Nowa, praktyczna i wytrzymała torba na siłownię jest doskonałym prezentem, który prędzej, czy później się przyda. Kiedyś starą torbę trzeba będzie wymienić, bo każda z czasem może się mocno zużyć.

Zegarek sportowy ze stoperem

Używanie stopera w telefonie jest dość kłopotliwe podczas treningu. Zwłaszcza, jeśli liczymy krótki odpoczynek między seriami ćwiczeń lub swój czas w biegu na krótki dystans.
Telefon niby mamy ze sobą wszędzie, ale podczas aktywnego spędzania czasu warto mieć coś mniejszego, bardziej poręcznego i obsługiwanego kilkoma prostymi kliknięciami bez obawy, że się zablokuje.
Taką opcję daje zegarek sportowy ze stoperem. Prezent idealny na siłownię, do liczenia odpoczynku lub czasu serii ćwiczeń.

Masaż

Wydaje się, że jest to bardziej damska rzecz. Bo jak będzie wyglądał bardzo umięśniony, rosły facet podczas masażu? Całkowicie normalnie. Praktycznie każdy sportowiec musi mieć masażystę, aby rozmasować mięśnie i przyspieszyć ich regenerację.
Seria masaży lub choćby jeden masaż jest więc idealny prezent dla kulturysty, którego mięśnie są poddawane bardzo specjalistycznym ćwiczeniom stymulującym wzrost.
Pomaga to również na objawy przetrenowania, stresu i lepiej pozwala zadbać o swoje ciało.