Skuteczny trening na płaski brzuch dla dziewczyn

Piękny, płaski i szczupły brzuch to marzenie wielu dziewczyn. Wiele, niesłusznie uważa, że trening na brzuch dla dziewczyn będzie męczący, trudny i bez efektów, a dodatkowo wywoła ból. Jest to nieprawda, gdyż dobrze ułożony trening może szybko przynieść pierwsze efekty, być przyjemny i nie mieć negatywnych konsekwencji jak właśnie ból.

Mięśnie brzucha

Zanim zaczniemy robić brzuszki, przekonajmy się dlaczego nie warto ich robić. Dokładnie – klasycznych brzuszków w treningu na płaski brzuch nie ma co robić, bo nie dadzą nam oczekiwanych efektów. Jest to związane z mięśniami, jakie mamy w tej okolicy.
Chcąc mieć płaski brzuch powinniśmy angażować w ćwczeniach wszystkie mięśnie to jest prosty, skośny zewnętrzny, skośny wewnętrzny i poprzeczny.
Te wszystkie mięśnie muszą pracować jeśli chcemy mieć płaski brzuch.
Dodatkowo ich rozwój wpłynie na zachowanie poprawnej postawy ciała, tworzy silniejszą tłocznię brzuszną, która spełnia swoje funkcje m.in. przy porodzie i umożliwia bezpieczne wykonywanie dużej liczby ruchów.

Trening na brzuch dla dziewczyn

Kwestię podstawową jest fakt, że chcąc wyszczuplić sylwetkę, w tym najbardziej brzuch, powinniśmy wykonywać również ćwiczenia ogólne jak cardio, czy interwały albo jeździć na rowerze, biegać, czy pływać. Dzięki temu równomiernie będziemy spalać kalorie i modelować swoją sylwetkę.
Druga ważna kwestia to dieta. Bez diety redukcyjnej nie zauważymy u siebie szybkich efektów. Wręcz przeciwnie tylko spowolnimy nasze efekty, w tym uzyskane na siłowni.
Trzecia kwestia to odpowiednie ćwiczenia.

Przed treningiem pamiętaj wykonać rozgrzewkę . Jest to element często pomijany, ale bardzo ważny przy treningach. Pozwala mięśniom na “przebudzenie się” i przygotowanie do większej aktywności fizycznej.

Po rozgrzewce natomiast możesz przystąpić do ćwiczeń na płaski brzuch. Najlepszymi ćwiczeniami na brzuch, które możesz wykonywać samemu w dom są :
– brzuszki ze skrętem tułowia – przyjmujemy pozycję jak do brzuszków ręce krzyżując za głową, a następnie podnosimy barki i spinamy mięśnie brzucha wykonując skręt tułowiem w jedną stronę, przy drugim powtórzeniu zmieniamy stronę i powtarzamy;
– wspięcia górskie – przyjmujemy pozycję deski z wyprostowanymi ramionami, a następnie do przodu przyciągamy raz lewe, a raz prawe kolano;
– brzuszki z wymachami – kładziemy się na plecach, zginamy nogi w kolanach i unosimy na wysokość bioder, dłonie zaplatamy za głową szeroko rozstawiając łokcie, na przemian przybliżamy łokieć do przeciwległego kolana, prostując drugą nogę;
– rosyjski twist – siadamy na macie, z ugiętymi kolanami, stopy na podłożu, ramiona zgięte w łokciach przyciągamy do siebie, tak by były po obu stronach i wykonujemy skręt tułowia raz w lewo, raz w prawo.