Przejdź do treści

Jesteś średnio-zaawansowany jeśli chodzi o sport, ale nie wiesz jaki plan treningowy teraz realizować?

Trenujesz już jakiś czas i osiągnąłeś wyniki, które nie pozwalają nazwać cię początkującym? Wiesz jednak, że trening dla w pełni zaawansowanych jest jeszcze dla ciebie nieosiągalny i szukasz czegoś pomiędzy. Złotego środka, który pozwoli ci na bezpieczne zwiększenie stopnia trudności ćwiczeń, ale nie przeforsuje cię, jak trening dla zaawansowanych?
Plan treningowy dla średnio-zaawansowanych jest właśnie dla Ciebie.

Plan treningowy dla średnio-zaawansowanych rzeźba

Ponieważ większość osób skupia się podczas swojego treningu na odchudzaniu i budowaniu wymarzonej sylwetki zajmiemy się właśnie tym. Osobami, które w gruncie rzeczy już schudły do wymarzonego progu, ale nie mają tak wyrzeźbionych mięśni, jakby chciały.
Prawdopodobnie nie są to kulturyści marzący o bardzo rozbudowanej masie mięśniowej lub są to przyszli kulturyści, którzy jeszcze nie są w stanie wejść na ten zaawansowany poziom.
Niezależnie od tego, wszystkie mają ten sam problem – jaki trening o poziomie średnio-zaawansowanym jest dla nich?

Średnio zaawansowane treningi na rzeźbę

Co ma do wyboru osoba przechodząca na ten wyższy stopień wtajemniczenia, ale jeszcze nie będąca na tym ostatnim stopniu?
Trening FBW czyli Full Body Workout . To system treningowy, który jest polecany większości na samym początku trenowania na siłowni w celu wyrzeźbienia i schudnięcia na całym ciele.
Jednak może on przynosić również dużo korzyści dla osób średnio-zaawansowanych. Wykonywanie go na takim średnim poziomie trudności sprzyja rzeźbieniu mięśni. Polega bowiem na częstszych bodźcach w krótkim czasie, które docierają do mięśni i zmniejszają liczbę mikro urazów. Wykonywanie w tym systemie interwałów czy treningu aerobowego nie powoduje obolałości mięśni, za to przynosi skuteczniejszy rozwój masy mięśniowej.

Drugą propozycją treningu dla średnio-zaawansowanych jest Push Pull Legs . Ogólnie rzecz ujmując polega na podziale mikrocyklu treningu na trzy jednostki. Na każdej ćwiczymy inne partie pełniące następujące funkcje – pull czyli przyciąganie, puch czyli wypychania i legs czyli nogi.
Jest to bardzo dobra propozycja dla średnio-zaawansowanych, gdyż jest czymś odmiennym od podstawowych treningów dla początkujących ale nie jest też za dużym progiem wejścia. Jeśli masz już wiedzę o ćwiczeniach i wiesz jak trenować rzeźbę Push Pull Legs to plan treningowy, który przyniesie bardzo dobre rezultaty.

Trzecią propozycją planu treningowego dla średnio-zaawansowanych jest split na rzeźbę . Podczas tego systemu dzielimy ciało na konkretne grupy mięśniowe, które trenujemy osobno podczas jednostek treningowych ze zwiększającą się intensywnością. W praktyce zaczynamy od pierwszej grupy, którą ćwiczymy dość łagodnie i przechodzimy stopniowo do ostatniej grupy, której “dajemy wycisk”. Z każdym treningiem cyklicznie zamieniamy kolejność, tak żeby dwa razy pod rząd ani pierwsza grupa mięśniowa nie miała najlżejszego treningu, a ostatnia najcięższego.
Dzięki temu przy każdym treningu odczujemy efekty na innej grupie mięśniowej.