Przejdź do treści

Jak ćwiczyć ramiona na siłowni?

Piękne, wysportowane ciało to marzenie wielu osób. Kto w końcu nie chciałby być uważany za zdrowego, atrakcyjnego i silnego? Jednak kanon piękna wymaga od nas regularnych ćwiczeń na różne części ciała. W tym jednymi z ważniejszych ćwiczeń są te na ramiona.
W końcu w lato są one bardzo eksponowane i nie można sobie pozwolić na zwisającą skórę z tłuszczykiem w postaci tak zwanych “motylków” lub “pelikanów”.
Trzeba coś z tym zrobić, a najlepsze są ćwiczenia na ramiona siłownia.

Ćwiczenia na ramiona siłownia – efekty

Ćwicząc ramiona pierwszym efektem jakiego oczekujemy to oczywiście wypracowanie silnych ramion bez motylków, pięknie ukształtowanych. Jednak to nie wszystko co możemy osiągnąć dzięki ćwiczeniom na ramiona.
Takie ćwiczenia pomagają również wyćwiczyć mięśnie pleców. Dzięki temu możemy poprawić ogólną postawę naszego ciała i zminimalizować ryzyko bólu pleców.
Wzmacniają również same ramiona, dzięki czemu mamy mocniejszy chwyt, więcej możemy unieść i zrobić dzięki ramionom. Już więcej nie będziemy narzekać na ciężkie zakupy, ból ramion po podlewaniu ogrodu, czy ogólną słabość w rękach.
Silniejsze mięśnie ramion to również wielkie ułatwienie w chwili, gdy przytrafi się kontuzja lub uraz ramion. Wyćwiczone, sprawne mięśnie łatwiej wrócą do formy, gdyż ich rehabilitacja jest łatwiejsza i sprawniejsza.

Ćwiczenia na ramiona siłownia – jak je robić?

Zanim przystąpisz do konkretnych ćwiczeń pamiętaj wykonać rozgrzewkę. Przygotuje ona mięśnie do wysiłku i sprawi, że cały trening będzie jeszcze bardziej efektywny. Taką rozgrzewką może być krążenie ramion, unoszenie ich lub rozciąganie.
Po skończonym treningu nie zapomnij również ich rozciągnąć, aby uniknąć zakwasów i wspomóc regenerację mięśni.

Ważnym aspektem podczas ćwiczeń ramion na siłowni jest sprzęt. Najczęściej używa się wszelkich sztang i obciążników. Pamiętać przy tym należy, że osoby początkujące oraz skupiające się na spaleniu jak największej ilości tkanki tłuszczowej powinny używać mniejszych obciążników. Większe poleca się osobom skupionym na rozbudowaniu mięśni ramion, głównie bicepsa i tricepsa.

Najlepszymi ćwiczeniami na ramiona na siłowni są :
– wyciskanie – klasyczne ćwiczenie polegające na leżeniu na ławeczce, trzymając hantle nad klatką piersiową, prostujemy następnie ręce nad głowę tworząc kąt 90 stopni między ramionami a ciałem;
– uginanie ze sztangą – trzymamy wyprostowaną sylwetkę, chwytamy ramionami sztangę przed sobą i przyciągamy ją do klatki piersiowej;
– modlitewnik – siadamy na siodełku modlitewnika i chwytamy sztangę przed sobą na wyprostowanych ramionach, zginamy je w i przyciągamy do klatki piersiowej.