Jak zgubić 5 kg w miesiąc?

Czasem zdarza się, że potrzeba szybko zgubić kilka nadprogramowych kilogramów, ale jest na to mało czasu. Czy jest to możliwe? Jest. Nie potrzeba na to diety cud, wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i więcej ruchu, a przy odpowiednio utrzymanej dyscyplinie można nawet pozwolić sobie na małe, kulinarne przyjemności.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc dieta i ćwiczenia.

Do schudnięcia potrzeba najbardziej silnej woli, pozytywnej motywacji i realnych celów. Dobrą motywacją może być postanowienie o zmieszczeniu się w ulubione spodnie lub obiecanie sobie jakiejś nagrody – jakiś fajny ciuszek, który na ciele lżejszym o kilka kilogramów już zupełnie inaczej będzie wyglądał. Zgubienie 5 kg w miesiąc jest realne, w krótszym czasie nie ma szansy na powodzenie i najpewniej może skończyć się efektem jojo.

Przygotowanie do diety powinno zacząć się od analizy nawyków żywieniowych. Warto dokładnie przyjrzeć się temu, ile tak naprawdę zjada się każdego dnia i jaka część pożywienia spożywana jest z realnej potrzeby, a jaka z przyzwyczajenia. Trzeba również bliżej przyjrzeć się jakości jadłospisu i wprowadzić do niego odpowiednie modyfikacje. Jeśli jest się świadomym popełniania błędów żywieniowych, wówczas można je łatwiej wyeliminować.

Należy ułożyć samodzielnie lub z pomocą dietetyka, albo dostępnych na telefon aplikacji piramidę zdrowego odżywiania i monitorować na bieżąco skład i wielkość codziennych posiłków.

Postaw na mniejsze, częstsze posiłki.

Bardzo często panuje przekonanie, że w diecie i sposobie na szybkie schudnięcie jest odmawianie sobie jedzenia – nic bardziej mylnego. Żeby utrzymać zdrowie i energię jedzenie jest niezbędne, głodząc się organizm otrzymuje sygnały, że nastały trudne czasy i należy magazynować i oszczędzać zapasy. Jeśli codzienna dieta nie dostarcza dostatecznej dawki kalorycznej, wówczas metabolizm zwalnia i każda nadwyżka kalorii magazynowana jest w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej.

Tak więc restrykcyjne diety dają efekt odwrotny do zamierzonego i aby schudnąć – trzeba jeść. Żeby schudnąć w miesiąc 5 kg, niezbędne w tym celu jest wprowadzenie częstych, małych posiłków. Powinno ich być 4 -5 dziennie. Ich wartość kaloryczna powinna być mniejsza o 200 – 300 kcal, niż wynika to z dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Redukując wartość kaloryczną diety trzeba w pierwszej kolejności wyeliminować z niej produkty, które są źródłem pustych kalorii, żywność wysoko przetworzoną, fast foody, wszelkiego rodzaju słodycze i napoje gazowane zawierające dużą ilość cukru.

W komponowaniu posiłków należy postawić na prostotę i jak najmniej przetworzone produkty, a dodając to tego jeszcze dawkę aktywności fizycznej – zbędne kilogramy spadną szybciej, niż to się może wydawać i odbędzie się to w sposób zdrowy, kontrolowany i bezpieczny dla organizmu. Jak schudnąć 5 kg w miesiąc dieta i ćwiczenia w tym pomogą i przede wszystkim sprawią, że stanie się to realne.