Propozycje ćwiczeń na płaski brzuch i piękne uda

Regularna aktywność fizyczna oznacza wiele zalet. Dzięki niej można osiągnąć wymarzoną sylwetkę i poczuć się dobrze we własnym ciele. Wpływa również pozytywnie na nastrój oraz poziom odporności i sprawność. Każda partia ciała może być odpowiednio wyrzeźbiona, trzeba tylko zastosować konkretne aktywności. Ćwiczenia na brzuch uda sprawią, że te części ciała zyskają atrakcyjny wygląd. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka propozycji, dzięki którym osiągniesz wymarzony wygląd brzuch oraz ud. Zapraszamy do lektury.

Ćwiczenia na brzuch uda

Oto kilka ćwiczeń na brzuch, które warto włączyć w swój plan treningowy:

  1. Brzuszki – pamiętaj, aby stopy trzymać płasko na podłodze, a brodę skierować do sufitu.
  2. Deska – dla początkujących jest trudna, ale warto wytrzymać chociaż kilka sekund dla dobrych efektów. Pamiętaj, aby ciało utrzymać w linii prostej.
  3. Przyciąganie kolana do łokcia po skosie – to ćwiczenie wzmacnia nie tylko brzuch, ale pomaga również pozbyć się boczków.
  4. Nożyce – podobnie jak poprzednie ćwiczenie, działa korzystnie na pozbycie się boczków.

Jeśli chodzi o uda, pamiętaj o wykonywaniu ćwiczeń takich jak:

  1. Przysiady klasyczne, oraz przysiady w rozkroku – kształtują mięśnie nie tylko ud, ale także pośladków.
  2. Wznoszenie wyprostowanych nóg w leżeniu bokiem – wydaje się proste, ale podczas jego wykonywania naprawdę poczujesz mięśnie ud.
  3. Różne warianty mostka – wpłyną także korzystnie na wygląd brzucha oraz pośladków.

Warto postawić na treningi w domu z wykorzystaniem materiałów, które znajdują się w serwisie YouTube. Znajdziesz tam wiele skutecznych treningów, o różnym stopniu zaawansowania. Trenerzy udzielają również cennych porad, które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Pamiętaj, aby przed treningiem wykonać porządną rozgrzewkę, a po treningu rozciąganie.

Odpoczynek ma znaczenie

Wiele osób, które dążą do wymarzonej sylwetki, zaczyna przesadzać z treningami. To zaś sprawia, że organizm jest przemęczony, nie ma możliwości regeneracji. Negatywne objawy sprawiają, że ochota na kolejne treningi powoli znika. Warto dać sobie czas na odpoczynek. Trening jest ważny, ale nie musisz codziennie ćwiczyć ponad swoje siły. Relaks też jest ważny. Warto w tym czasie zrobić coś, co naprawdę sprawia przyjemność. Kąpiel w wannie z dodatkiem olejków eterycznych, a może wieczór z książką na kanapie? Masz do tego prawo i warto to robić. Jeśli mimo wszystko zależy Ci na codziennej aktywności, możesz wybrać aktywny wypoczynek, ale taki, który nie będzie katorgą. Spokojny spacer lub przejażdżka na rowerze to dobry sposób.