Przejdź do treści

Jak wyrzeźbić nogi w domu?

Podczas lata uwielbiamy nosić krótsze spódniczki, spodenki i ogólnie odsłaniać nogi. Lato to przecież najlepsza pora by odsłonić swoje piękne nogi. Chyba, że masz co do swoich pewne wątpliwości i ogólnie chcesz je pięknie wyrzeźbić podczas tego lata.
Jak wyrzeźbić nogi, aby były piękne, szczupłe i dobrze prezentowały się w letnich kreacjach?

Jak wyrzeźbić nogi?

Wyrzeźbienie nóg zwykle kojarzy się z mozolnym bieganiem, pływaniem lub przynajmniej wieloma godzinami spacerów. Faktycznie pomaga to wyrzeźbić nogi, jednak dla wielu może okazać się zbyt wolne.
Szybkie efekty zaś możemy zobaczyć odpowiednio ćwicząc nawet na domowej macie. Trzeba jednak pamiętać, by te ćwiczenia wykonywać regularnie i sumiennie. Utrzymanie zdrowej diety i wprowadzenie jak największej liczby zdrowych nawyków również pomoże spalić nadmiar tkanki tłuszczowej z nóg. Wtedy efekty zobaczymy stosunkowo szybko.

Przysiad sumo z unoszeniem stóp
Pozycja startowa do tego ćwiczenia to stanięcie w lekkim rozkroku z ścianą za plecami – stopy mają być szerzej niż pokazuje to szerokość naszych bioder. Stopy skieruj na zewnątrz. Powoli schodź coraz niżej, kierując pośladki do ściany. Następnie unieś stopy i stań na palcach. Wytrzymaj tak chwilę, po czym wróć do pozycji startowej.

Wejścia na skrzynię
Stań naprzeciwko skrzyni lub ławeczki w niewielkiej odległości. Ręce luźno wzdłuż ciała, stopy na szerokości bioder. Wejdź jedną nogą na skrzynię i dociągnij drugą, tak aby między uniesioną noga, a tą postawioną na skrzyni powstał kąt prosty. Kiedy to zrobisz wróć do pozycji wyjściowej.

Przysiad bułgarski
Zwykle ćwiczenie wykonuje się na ławeczce lub skrzyni. W domowych warunkach możesz wykorzystać kanapę lub krzesło. Oprzyj na tym jedną nogę, a drugą wykonaj wypad do przodu. Następnie uginaj i prostuj nogę w kolanie jakby był to zwykły przysiad.
Nie pochylaj się do przodu, łopatki ściągnij, a klatkę piersiową wypchnij do przodu.

Przeskoki w wykroku
Stań w lekkim rozkroku. Zrób wyskok w przód. Jedną rękę unieś wyprostowaną na wysokość barków, a drugą przytrzymaj na gardzie. Teraz wyskocz w górę. Podczas skoku zmień nogi i zadaj cios w przód.
To ćwiczenie wykonuje się 30 sekund.

Ile ćwiczyć?

Na podstawie przedstawionych wyżej ćwiczeń można zrobić kompleksowy plan treningowy. Każde z ćwiczeń, poza ostatnim w jednej serii wykonuj po 15 razy – tam gdzie zmieniamy nogę, 15 razy na nogę. Całość powtórz 3 razy. Pamiętaj o 10 sekundowych przerwach między kolejnymi ćwiczeniami.