Przejdź do treści

Domowe ćwiczenia na pupę

Ćwicząc nasza sylwetkę nie możemy zapominać o naszych pośladkach. Są one ważną częścią ciała, jeśli patrzymy na naszą figurę. Odpowiednio ukształtowana pupa, może zmienić kształt bioder i podkreślić smukły brzuch.
Nie da się również zapomnieć o tym, że w stroju kąpielowym na basenie, czy na plaży widać bardzo wszelkie niedoskonałości naszego ciała, w tym pośladków.
Dlatego dzisiaj przedstawimy ćwiczenia na pupę w domu.

Jak trenować pośladki?

Wykonując sumiennie i regularnie podanie poniżej ćwiczenia na pupę w domu, osiągniesz pierwsze efekty już w kilka tygodni bez wydawania zbędnych pieniędzy i tracenia czasu na dojazdy na siłownię.
Oczywiście, jeśli połączysz trening pośladków z innymi ćwiczeniami i zdrową dietą, osiągniesz wymarzony efekt znacznie wcześniej.

Ćwiczenia na pupę w domu

Wykroki boczne
Stań prosto. Możesz trzymać w rękach hantle, jeśli jesteś bardziej zaawansowanym lub chcesz szybciej efekty. Mogą być również mniejsze butelki wypełnione wodą. Wykonaj wykrok w prawo – pamiętaj aby udo prawej nogi było ułożone równolegle do podłoża. Lewą nogę tymczasem wyprostuj w kolanie i rozciągnij mięśnie ud i łydek.
Następnie wróć do pozycji startowej, czyli do stania. Wykonaj wykrok drugą nogą.
Powtarzaj naprzemiennie.

Martwy ciąg jednonóż
Stań prosto. Jedną stopę oderwij od ziemi pochylając się do przodu. Górną część ciała ułóż niemal równolegle do podłoża. Wykonaj wymach nogą i wróć do pozycji startowej. Wykonaj ćwiczenie z drugą nogą i zmieniaj je naprzemiennie.

Wyskoki z przysiadu
Pozycja startowa to lekki rozkrok. Biodra wypchnij do tyłu i zrób przysiad – pamiętaj, że uda muszą być równolegle do podłoża. Wytrzymaj w takiej pozycji kilka sekund i wyskocz. Wyląduj na lekko ugiętych nogach, wróć do pozycji startowej i powtórz ćwiczenie.

Wznosy nóg w leżeniu bokiem
Połóż się bokiem jedną nogę uginając w kolanie. Drugą wyprostuj przed siebie stopę trzymając nad podłożem na odległość około 5 centymetrów. Powoli unieś ją do góry i równie powoli opuść. Powtarzaj zmieniając nogę.

Unoszenie bioder
Połóż się tyłem, ręce trzymaj luźno wzdłuż tułowia. Następnie ugnij kolana i podnieś biodra do góry jak tylko potrafisz. Zatrzymaj je w górze na kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Cały czas napinaj mięśnie pośladków.

Oprócz tego na wygląd naszej pupy dobrze wpływa jazda na rowerze, bieganie oraz pływanie. Również chodzenie po schodach wspomaga dobry wygląd naszych pośladków. Pamiętaj również aby podczas tych ćwiczeń napinać mięśnie pośladków. Dzięki temu efekty zobaczysz szybciej.