Przejdź do treści

Ćwicz w domu jak na siłowni

Każda kobieta pragnie czuć się piękna, atrakcyjna, silna i zdrowa w swoim ciele. Samoakceptacja jest bowiem najważniejsza. Jednak czasami aby czuć się kobieco potrzebujemy schudnąć lub wyrzeźbić swoją sylwetkę.
Pojawia się przy tym jeden problem – czas. Nie każda ma czas lub możliwość chodzić na siłownię. Co wtedy?
Ćwiczenia dla dziewczyn w domu. Równie skuteczne, a przy tym tańsze i zabierające mniej czasu.

Ćwiczenia dla dziewczyn w domu

Ćwiczenia w domu, mimo że nie wykorzystują specjalistycznego sprzętu i nie są prowadzone pod okiem trenera fitness mogą być równie skuteczne co treningi w siłowni.
Wystarczy odpowiednia motywacja, rozgrzewka przed i ćwiczenia rozluźniające po treningu, regularność i dokładność przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń.

Tylko jakich ćwiczeń?
Klasycznie bardzo dobrym ćwiczeniem na całe ciało jest plank czyli deska. Jest ono dość proste w założeniu – przyjmujemy pozycję do pompki i napinamy mięśnie brzucha. Głowa, plecy i biodra utrzymujemy w linii prostej. I tak przez 30-60 sekund. Wydaje się dość proste, jednak na początku utrzymanie się nawet 20 sekund bywa wyzwaniem. To niepozorne ćwiczenie angażuje całe nasze ciało, sprawiając że wszystkie mięśnie pracują i spalają kalorie.

Przysiady . Popularne ćwiczenie doskonałe na wiele partii naszego ciała – pośladki, uda, a nawet brzuch i plecy. Oczywiście, jeśli je poprawnie wykonujemy to jest nogi na szerokości bioder, plecy proste i napięty brzuch. Ważny jest również sam przysiad – nie wykonujemy go na palcach, a kolana nie mogą przekroczyć linii palców stóp.

Jeśli chodzi o klatkę piersiową, możesz wykonywać pompki na kolanach lub inaczej damskie pompki. Do tego ćwiczenia przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki. Jedyna zmiana to oparcie ciężaru ciała na dłoniach i kolanach. Następnie zbliż tułów do podłoża i oddal zginając i prostując łokcie.

Jak usprawnić ćwiczenia w domu?

Ćwiczenia dla dziewczyn w domu mogą być o wiele skuteczniejsze jeśli zastosujesz jeden trik. Odpowiednią muzykę do ćwiczeń. Energetyczna, rytmiczna muzyka nie tylko nastroi cię pozytywnie do wysiłku, ale pomoże utrzymać tempo ćwiczeń i pozwoli ci wykonać nawet najtrudniejsze ćwiczenia.
Pamiętaj również mieć w pogotowiu wodę niegazowaną. Podczas ćwiczeń najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie organizmu. To nie jest żart, że podczas ćwiczeń wylewa się ogromną ilość potu, a wodę wypoconą należy uzupełnić.
Najlepsze efekty uzyskasz również poprzez jedzenie. Tylko że nie śmieciowe. Jeśli półtorej godziny przed treningiem zjesz posiłek bogaty w białko i zdrowe węglowodany – na przykład z owoców i warzyw – twoje mięśnie będą bardziej odżywione. Dzięki temu uzyskasz lepsze wyniki podczas ćwiczeń i spalisz więcej kalorii.