Czy na orbitreku można schudnąć z brzucha?

Orbitrek to jedne z popularniejszych ćwiczeń, kiedy na siłowni chcemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Dodatkowo ćwicząc na orbitreku zwiększamy naszą wydolność i wzmacniamy mięśnie. Można więc powiedzieć, że jeśli oczekujesz długotrwałych efektów, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki oraz zwiększenia swojej wydolności ćwiczenia tego typu są dla ciebie.
Jednak czy na orbitreku można schudnąć z brzucha, obszaru najczęściej wskazywanego jako źródło kompleksów?

Orbitrek charakterystyka ćwiczeń

Ten typ ćwiczeń ma cały wachlarz zalet. Jest to spowodowane nie tylko wykorzystaniem sprzętu podczas sesji treningowych, ale również połączeniem ćwiczeń cardio i siłowych.
Orbitrek łączy zalety tych dwóch rodzajów ćwiczeń dzięki czemu tak naprawde modeluje całe nasze ciało.
Przy czym odpowiednio wykorzystując sprzęt i dostosowując intensywność do naszej kondycji jest minimalna szansa na odniesienie kontuzji.

Czym jest orbitrek? To urządzenie do ćwiczeń znane jako rower eliptyczny lub cross-trainer. Jego działanie polega na połączeniu steppera, roweru stacjonarnego i bieżni. Zwykle pokazuje on nam dystans jaki pokonujemy wykonując ćwiczenia, czas ich trwania, prędkość ich wykonywania, tętno jakie mamy i ilość spalonych kalorii.

Jeszcze zanim zaczniemy ćwiczyć powinniśmy wykonać około 10 minut rozgrzewki. Możemy ją wykonać w postaci kilku lekkich ćwiczeń na całe ciało albo na samym urządzeniu. Wystarczy ustawić je na najlżejsze ustawienia i spokojnie poćwiczyć około 10 minut, by bez przeszkód przestawić się na właściwy rytm.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Odpowiadając na pytanie, czy na orbitreku można schudnąć z brzucha trzeba wziąć pod uwagę prawidłowe ćwiczenie na tym sprzęcie. Jeśli wykonujemy ćwiczenia poprawnie, zachowując dobrą postawę – schudniemy z całego ciała, także z brzucha.
Jeśli zaś zapomnimy o głównych zasadach to pod tym kątem stracimy czas.
Jak więc poprawnie ćwiczyć na orbitreku?
Cały czas trzymamy ruchome ramiona urządzenia, utrzymujemy wyprostowane plecy i napięte mięśnie brzucha. Nie ściskamy za bardzo dłoni i nie napinamy ramion. Najlepsze efekty uzyskamy utrzymując tętno na poziomie 70 procent maksymalnego tętna, tak jak podczas ćwiczeń cardio.
Na początek najlepiej ćwiczyć około 30 minut trzy razy w tygodniu, a z czasem wraz z rosnącymi postępami zwiększać obciążenie i czas treningu.

Podsumowanie

Wykonując poprawnie ćwiczenia na orbitreku ćwiczymy całe nasze ciało, wyszczuplając i wzmacniając mięśnie. W tym również na brzuchu. Trzeba jednak pamiętać o regularności ćwiczeń i poprawnych ich wykonywaniu. W innym przypadku ćwiczenia będą mniej skuteczne lub prawie wcale nie skuteczne.