Z tymi ćwiczeniami płaski brzuch to nie tylko marzenie

Płaski brzuch to marzenie wielu osób. W końcu kto by nie chciał pochwalić się zgrabną sylwetką w lato, podczas wakacji na plaży. Jednak żeby móc pochwalić się pięknie wyrzeźbionym brzuchem, najpierw trzeba skutecznie się odchudzić i ćwiczyć. To zaś może zająć naprawdę dużo czasu, ale nie musi.
Wystarczy poznać te najskuteczniejsze ćwiczenie na płaski brzuch.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Zanim przejdziemy do ćwiczeń najpierw należy zapoznać się z kilkoma zasadami. W przeciwnym razie możemy nabawić się poważnego bólu kręgosłupa, zniechęcić się do ćwiczeń i nie odnieść żadnego efektu.
Po pierwsze – wiele popularnych ćwiczeń na mięśnie brzucha jest mało skutecznych. Nie uaktywniają bowiem jak największych partii naszego ciała, a jedynie ich część.
Po drugie – osoby, które zaczynają dopiero swój trening powinny bardzo uważać. Łatwo bowiem o narzucenie sobie zbyt dużego tempa ćwiczeń czy też za dużej ich liczby. Może to spowodować późniejszy ból, kontuzje, a w efekcie porzucenie ćwiczeń.
Po trzecie – wiele ćwiczeń jest skutecznych ale prawdziwe efekty zobaczymy łącząc trening z dietą redukcyjną tkanki tłuszczowej i ogólnymi treningami na przykład jazdą na rowerze, pływaniem, czy bieganiem.
po czwarte – ćwiczenia na brzuch to jedyne ćwiczenia, które możesz wykonywać codziennie. Oczywiście nie powinien być to wtedy bardzo wyczerpujący i długi trening. Do 30 minut codziennych ćwiczeń na brzuch, z uwzględnieniem dwóch-trzech dni przerwy na regenerację powinno przynieść najszybsze efekty.

Najskuteczniejsze ćwiczenie na płaski brzuch

Czy istnieje jedno najskuteczniejsze ćwiczenie na brzuch? W teorii tak, w praktyce niezbyt. Idealnym rozwiązaniem jest bowiem różnorodność. Każde ćwiczenie – nawet to najlepsze – nie angażuje w takiej sam sposób i w takiej samej skali mięśnie brzucha. Połączenie różnych aktywności sprawia za to, że wszystkie mięśnie pracują i spalają niepotrzebny tłuszczyk.

Jakie więc ćwiczenia najlepiej robić na smukły brzuch?
Dla początkujących najlepsze będą klasyczne przysiady i skłony tułowia na leżąco. Skłony takie wykonujemy leżąc na plecach i wyciągając ramiona nad głowę. Spinamy mięśnie brzucha, podnosimy wyprostowane nogi pod kątem 45 stopni i próbujemy sięgnąć dłońmi do kolan. Powoli podnosimy głowę, ramiona i barki, po czym wracamy do pozycji wyjściowej.
Inną propozycją jest łuk. Kładziemy się na brzuchu, nogi uginając w kolanach tak by złapać się za kostki. Powoli wyginamy ciało w łuk, chwilę wytrzymujemy w takiej pozycji. Wracamy do pozycji wyjściowej.
Zapewne też słyszałeś o tym jak wielką moc mają brzuszki. Cóż, te klasyczne ze stopami na podłożu nie są najlepsze. Jednak brzuszki z uniesionymi nogami są już o wiele bardziej skuteczne. Żeby je poprawnie wykonać kładziemy się na plecach. Dłonie krzyżujemy na karku. Unosimy nogi ugięte pod kątem prostym w kolanie. Napinając mięśnie brzucha unosimy się powoli w kierunku kolan, a następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej.