Przejdź do treści

Wystarczy 15 minut ćwiczeń dziennie

Wydaje się, że trening odchudzający musi trwać co najmniej pół godziny. O ile nie więcej chcąc uzyskać satysfakcjonujące efekty. Okazuje się jednak, że nie czas, a jakość ćwiczeń i ich regularność są najważniejsze. Żeby zaś uzyskać zadowalające efekty wystarczy 15 minutowy trening.

15 minutowy trening dla początkujących

Jeśli nie ćwiczyłeś za dużo w swoim życiu, a teraz chcesz to zmienić to opcja dla ciebie. 15 minut nie wydaje się być czasem, który trudno sobie wygospodarować podczas dnia. Jednak to właśnie w te kilka minut możesz wykonać kilka ćwiczeń, które przyniosą zaskakująco spore efekty.

Jak efektywnie ćwiczyć 15 minut?

Do uzyskania najlepszych efektów, potrzebne są dwie rzeczy. Systematyczność, czy nie odpuszczanie sobie żadnego zaplanowanego treningu oraz odpowiednia dieta. Nie musi być to dieta skupiona na redukcji masy, jednak wprowadzenie do codziennych nawyków dwa litry wody, więcej białek z chudego mięsa, warzyw i owoców nie jest niemożliwą zmiana.

Ćwiczenia dobrane w planie treningowym są bezpieczne dla początkujących, a dla średniozaawansowanych mogą spełniać rolę porannej rutyny. Ważne natomiast by ćwiczyć regularnie, najlepiej codziennie z maksymalnie dwoma dniami na regenerację mięśni.
Aktywności zebrane w 15 minutowym planie treningowym skupione są na zwiększeniu przemiany materii i efektywnym odchudzaniu.

15 minutowy trening

Podczas treningu dobrze wzmacniać nogi oraz kręgosłup a także nie zapominać o ćwiczeniach, które wykorzystują naturalne ruchy naszego ciała. Dzięki temu wzmocnimy się i łatwiej będzie nam podchodzić do kolejnych ćwiczeń, a także dobre zaczniemy ćwiczenia.

Oto nasza propozycja treningu w 15 minut.
1. Pajacyki – 20 powtórzeń, świetne ćwiczenie na rozgrzewkę, angażujące wiele mięśni
2. Przysiady – 20 powtórzeń, ćwiczenie wzmacniające nogi, łydki, brzuch i kręgosłup
3. Wykroki, czyli inaczej wypady – 20 powtórzeń raz lewą raz prawą nogą, wykonując je poprawnie czyli z wypiętą klatką piersiową, nie wypychając za bardzo kolana i z prostymi plecami wzmacniamy mięśnie pleców i nóg
4. Pompki – na początku mogą być damskie – 10 powtórzeń – ćwiczenie świetne na ramiona, barki, a po spięciu mięśni brzucha i na nie
5. Uderzenia bokserskie – stajemy w rozkroku, ramiona przyciągamy do siebie zgięte w łokciu, następnie dynamicznie wykonujemy skręt tułowia i prostujemy przeciwległe ramie co do kierunku – np. skręt w lewo, prostujemy prawe ramię; 40 powtórzeń; ćwiczenie świetnie spalające tkankę tłuszczową z wielu partii ciała
6. Plank, czyli deska – klasyczne ćwiczenie, które angażuje wiele mięśni ciała. Na początku 20 sekund i powoli staramy się wytrzymać do 60 sekund.
7. Rozciąganie – dowolne ćwiczenia rozciągające, które rozluźniają mięśnie i wspomagają ich regenerację.