Rzeźbienie brzucha u dziewczyny

Większość sądzi, że płaski, szczupły brzuch u dziewczyny to szczyt jej marzeń, jeśli chodzi o sylwetkę. Jednak nie dajmy się pozorom. Jest wiele dziewczyn, które marzą o ładnie zarysowanych mięśniach brzucha. Zwłaszcza latem, kiedy krótsze topy, czy stroje bikini królują na plażach, zalewach i spotkaniach ze znajomymi.
Jak szybko wyrzeźbić brzuch u dziewczyny? Już odpowiadamy na to pytanie.

Jak szybko wyrzeźbić brzuch u dziewczyny? Dieta pomoże

Nikt nie zaprzeczy temu, że dieta bardzo mocno wpływa na nasz wygląd. I to zarówno w tej negatywny sposób – na przykład tycie do fast foodów – jak i pozytywny – szybsza regeneracja i utrzymanie prawidłowej wagi ciała.
Podobnie jest, gdy chcemy wyrzeźbić sobie brzuch. Odpowiednia dieta może w tym temacie zdziałać prawdziwe cuda.

Głównym założeniem jest regularne jedzenie posiłków. W przypadku budowy mięśni, omijanie posiłków nie tylko nie pomoże, ale wręcz spowalnia regenerację i przyrost mięśni. Dlatego 4-5 mniejszych posiłków dziennie jest obowiązkowe.
Po drugie należy wyeliminować słodycze i niezdrowe cukry. Wszelkie słodkie i słone przekąski, napoje gazowane i sztuczne słodzone soki są bardzo tuczące i w większości odkładają się na brzuchu.
Zamiast tego powinniśmy pilnować ilości wypitej przez nas wody. Co najmniej 3 litry wody dziennie, gdyż przyspieszony dzięki niej metabolizm ułatwi rzeźbę kaloryfera.
Ostatnim założeniem diety na kaloryfer u dziewczyny jest zapotrzebowanie na kalorię. Należy obliczyć ile nasz organizm potrzebuje kalorii z wzięciem pod uwagę spalonych podczas ćwiczeń.
Pod uwagę w jadłospisie powinnaś specjalnie wziąć białka i węglowodany. Podczas budowania masy mięśniowej nasz organizm potrzebuje więcej białek niż zazwyczaj. Można je dostarczać w diecie lub odżywkami.
Węglowodany zaś trzeba trzymać na umiarkowanym poziomie. Tak by nasz organizm miał paliwo energii ale nie obrastał tłuszczykiem.

Jak szybko wyrzeźbić brzuch u dziewczyny ćwiczenia

Najważniejsze to ćwiczenie wielu partii ciała. Skupienie się tylko na brzuchu podczas ćwiczeń może mieć negatywne konsekwencje – jak przeciążenie mięśni kręgosłupa. W dodatku ćwiczenia na inne partie ciała również angażują mięśnie brzucha. Trening jest więc skuteczniejszy i pozwala na rzeźbę całego ciała.

Jakie więc ćwiczenia wykonywać?
Najczęściej w takich sytuacjach zaleca się trening cardio. Są doskonałe dla osób mniej zaawansowanych, świetnie radzą sobie ze spalaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej. W tym tej z brzucha. Można więc powiedzieć że 3-4 razy w tygodniu, pójście na intensywne pływanie przez 20 minut, lub bieganie czy jazda na rowerze to podstawa dla wyrzeźbienia brzucha.

Dla bardziej zaawansowanych, którym zależy na zaznaczeniu swoich mięśni idealną opcją będą ćwiczenia siłowe. Pomogą one wyrzeźbić mięśnie, budując ładną sylwetkę.
Jedyni z najczęściej polecanych ćwiczeń są unoszenie tułowia z obciążeniem, skręty tułowia z nogami w górze, czy skręty tułowia z unoszeniem nóg.

Jeśli chcesz wykonywać i ćwiczenia cardìo i siłowe pamiętaj że najlepiej najpierw wykonać siłowe a dopiero po nich cardio.