Agnieszka Podkówka
Warszawa
600771555 agnieszkapodkowka.treningi@gmail.com

Agnieszka Podkówka

dodaj do schowkadodaj do schowka
  • Poleć trenera:
    Twój email będzie wyglądać następująco:

    Array
  • Napisz do trenera:
    Administratorem danych osobowych jest Arkadiusz Szuba i ogłoszeniodawca. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych i Twoich uprawnień znajdziesz w Polityka Prywatności.


  • Zgłoś błąd:
Agnieszka Podkówka

pokaż numer telefonu

Napisz do mnie: agnieszkapodkowka.treningi@gmail.com

Informacje o trenerze

Specjalizacje

Trening Ogólnorozwojowy, Trening Funkcjonalny

Miejscowość

Warszawa
Mazowieckie

Ocena trenera:

0/5 [zobacz opinie]

Wybór trenera (trenerki), któremu warto zaufać i powierzyć swoje bezpieczeństwo oraz osiągnięcie celu nie jest prosty, zdaję sobie z tego sprawę. W Internecie można znaleźć mnóstwo stron, profili i ogłoszeń. Niestety wiele z nich publikują osoby, które nazywają siebie trenerami, mimo że nie mają do tego odpowiednich kompetencji. Na podstawie kilku zdjęć, opisu i cennika trudno jest ocenić, czy dana osoba ma odpowiednie przygotowanie i doświadczenie, aby zapewnić bezpieczny i skuteczny trening. 

 

A przecież cel, który chcesz osiągnąć, jest dla Ciebie ważny. Pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz? Może: 

• Zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. 

• Poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną. 

• Skorygować postawę ciała i wzmocnić mięśnie. 

• Zrzucić zbędne kilogramy i ujędrnić/wyrzeźbić ciało. 

• Nauczyć się jak bezpiecznie ćwiczyć i skutecznie zmieniać nawyki żywieniowe. 

• Mieć więcej energii i siły na codzienne wyzwania. 

• Czerpać korzyści i radość z aktywnie spędzonego czasu, nie troszcząc się o dobór ćwiczeń. 

 

Gdyby to wszystko było łatwe, to zawód trenera personalnego by nie istniał, a otaczali by nas sami wysportowani, szczęśliwi i szczupli ludzie. Profesja ta wymaga specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin, szczególnie w przypadku, gdy mamy do czynienia z problemami zdrowotnymi, kontuzjami lub brakiem doświadczenia i dosłownie "odrywamy się od biurka", by zacząć ćwiczyć. Wiele osób nie ma pojęcia od czego zacząć, wykonuje ćwiczenia niepoprawnie lub nie wie jak zabrać się za zmianę nawyków żywieniowych. Zastosowanie złych metod może skutkować w najlepszym przypadku straconym czasem i pieniędzmi oraz zniechęceniem. W najgorszym razie może doprowadzić do kontuzji i powikłań zdrowotnych zamiast osiągnięcia wymarzonego celu. 

 

Więc niech wybór osoby, która ma pomóc w osiągnięciu Twoich celów, nie będzie przypadkowy. Wiedząc, na co zwrócić uwagę, zminimalizujesz ryzyko popełnienia błędu i masz szansę wytypować najlepszego dla siebie trenera. Nie chcesz chyba trafić pod skrzydła osoby, która ukończyła jedynie kurs internetowy i ma znikome doświadczenie w pracy z ludźmi, a swoją pracę traktuje mało poważnie? 

 

Zdecydowanie lepiej trafić do osoby profesjonalnej i godnej zaufania, przy pomocy której bezpiecznie i nie tracąc cennego czasu osiągniesz cel. Osoby, z którą spędzając kilka godzin tygodniowo na treningach, będziesz się czuć dobrze i w centrum zainteresowania. Trenera, który nauczy, przekaże wiedzę, da odpowiednie wsparcie i motywacje, by wytrwać w postanowieniach. Zadba o to, żeby trening był dopasowany indywidualnie do możliwości i celu, a przy okazji będzie to przyjemnie spędzony czas. 

 

Jaki więc powinien być dobry trener? 

• Odpowiednio przygotowany do zawodu – trenerem personalnym może dziś zostać każdy, ponieważ zawód ten nie jest w żaden sposób uregulowany. Nie ma egzaminu z wiedzy i umiejętności, który dawałby odpowiedź, czy mamy do czynienia z ekspertem. 

• Posiadać doświadczenie – każdy człowiek ma inne potrzeby i oczekiwania, a bogate doświadczenie gwarantuje indywidualnie podejście, odpowiednio dobrane metody treningowe i obciążenia. 

• Mieć odpowiednie cechy osobowościowe, takie jak empatia, życzliwość, wysoka kultura osobista i profesjonalizm przejawiający się zaangażowaniem. To musi być ktoś, kto szanuje Ciebie i Twój czas. 

• Być wizytówką swojej pracy – odpowiedni strój i zadbany wygląd świadczą o tym, że mamy do czynienia z trenerem, a nie sprzedawcą obwarzanków. 

• Ponadto jego specjalizacja powinna być spójna z Twoim celem – jeśli chcesz być kulturystą, to wśród nich szukaj trenera. Jeśli chcesz przygotować się do maratonu, najlepszym rozwiązaniem będzie trener, który sam biega. 

 

Nie obawiaj się zapytać swojego kandydata o to, jakie ma wykształcenie, czy ukończył studia kierunkowe, czy uzupełnia wiedzę na dodatkowych kursach. Powinien być na bieżąco. Warto zapytać o opinie, referencje i rezultaty osób, z którymi współpracuje oraz o staż pracy. W trakcie pierwszych konsultacji masz szansę zorientować się, czy posiada osobowość i cechy kogoś, komu możesz zaufać oraz czy Twoje potrzeby są dla niego ważne. Dobry trener zada wiele pytań, by lepiej poznać Twoje wymagania i cele oraz ustalić skuteczny plan działania. Nie obawiam się zaproponować bezpłatnej konsultacji, ponieważ wiem, że w ten sposób masz szansę przekonać się o tym, czy warto skorzystać z mojej pomocy. 

 

Kurs trenera personalnego ukończyłam w 2014 roku, wcześniej dwa kierunki studiów na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę trenera poprzedzało u mnie wieloletnie doświadczenie w sporcie wyczynowym. Z sukcesami trenowałam judo, reprezentując Kadrę Narodową, a obecnie dla przyjemności, utrzymania formy i zachowania zdrowa wybieram różne aktywności. Podopieczni szczególnie cenią u mnie zaangażowanie i profesjonalne podejście. Mając na uwadze bezpieczeństwo i skuteczność treningu szczególnie zwracam uwagę na technikę wykonania ćwiczeń i indywidualne możliwości ćwiczących. Ważne jest dla mnie przekazywanie wiedzy, która pomaga zrozumieć drogę do osiągnięcia tego na czym nam zależy. 

 

Jeśli chcesz się umówić na spotkanie lub masz pytania i chcesz poznać szczegóły współpracy – zapraszam do kontaktu :). 

 

Aktualności

 

Opinie o trenerze:

 
dodaj opinię

Nie dodano jeszcze opinii

  Schowek (0)